Дії в разі ДТП власників ОСАГО

страховки на авто

Дії в разі ДТП власників ОСАГО

Дії в разі ДТП власників електронного полісу страхування ОСАГО

поліс княжа

Сталася аварія… Що робити в першу чергу, куди звертатися? Чия страхова компанія буде відшкодовувати збитки і кому? Якщо в одного з водіїв електронний поліс ОСАГО?

Перш за все – необхідно розуміти принцип відшкодування при настанні страхової події: страхова компанія винуватця аварії компенсує збитки власнику постраждалого авто.

Як оформити документи при аварії?

Є два шляхи оформлення дорожньо-транспортної пригоди: на місці заповнюється європротокол, він видається страховою компанією разом з полісом страхування ОСАГО, в іншому випадку оформляється протокол представниками Національної поліції.

Умови оформлення європротоколу

 1. Учасників дорожньо-транспортної пригоди не більше двох;
 2. Немає постраждалих людей;
 3. Обидва учасники мають діючій поліс страхування ОСАГО;
 4. Водії дійшли до згоди, хто винуватець;
 5. Сума ремонту власника постраждалого автомобіля не винуватця не перевищує 50 тисяч грн;
 6. У водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного або іншого впливу або перебування під дією лікарських препаратів.

Якщо хоч одна із умов не виконується або є підозра на те, що один із учасників аварії знаходиться під дією алкогольних, наркотичних або лікарняних препаратів, водії не змогли визначитися, хто винуватець, не можуть визначитися з розміром збитку, тоді вони повинні викликати представників Національної поліції і оформляти ДТП за звичною процедурою.

Що потрібно зробити першочергово

 1. Зателефонувати на «Гарячу лінію» страхової компанії винуватця і повідомити про подію, її номер можна подивитися вполісі страхування ОСАГО.
 2. Зробити фотографії місця події, пошкодження на автомобілях крупним планом.

Приклад заповнення  європротоколу:

 • ВАЖЛИВО:виправлення в європротоколі не допускаються!!! Складається розбірливо, кожний учасник ОСОБИСТО заповнює свою сторону, не маєзначення, хто яку.

Якщо водії скористалися європротоколом, то вони

 1. Мають право покинути місце аварії
 2. Звільняються від сплати штрафу за порушення ПДР, внаслідок чого сталася подія
 3. Не зобов’язані інформувати Національну поліцію про настання ДТП
 4. Не пізніше трьох робочих днів після події мають звернутися із заповненим європротоколом в страхову компанію винуватця.

Необхідні документи при зверненні в страхову компанію (обидва учасники)

 1. Паспорт, ідентифікаційний код;
 2. Водійське посвідчення;
 3. Техпаспорт на автомобіль;
 4. Заповнений екземпляр європротоколу;
 5. Поліс страхування ОСАГО.

Якщо в одного з водіїв електронний поліс ОСАГО

поліс осаго украина

Яким чином оформити аварію, якщо в одного з учасників електронний поліс ОСАГО, а в іншого – паперовий? Головне, щоб обидва поліси ОСАГО були чинними на момент події,  перевірити чинність за посиланням https://policy-web.mtsbu.ua/

Електронний поліс ОСАГО, інша назва е-поліс дозволили заключати,починаючи від лютого 2018 року, він має таку саму силу, як паперовий. В нього є суттєві переваги перед паперовим – перевірити в базі МТСБУ його чинність доступно миттєво, так як номер і QR-код генерується моторно-транспортним бюро, оформити е-поліс можливо в будь-який час, не тільки в робочий, отримати на смартфон чи на електронну пошту тадозволено не друкувати.

В 2018 році внесли правки в правила дорожнього руху – поліс достатньо мати лише в електронному вигляді. В офісах страхової компанії Княжа для наших клієнтів співробітники друкують паперові екземпляри одразу після оплати.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Optimized with PageSpeed Ninja